Kadın

Nasırın ilacı meğerse ondaymış! Dakikalar içinde yok ediyor…

Nasır, sürtünmeden kaynaklanan kalın deri lekeleridir ve gerçek bir ağrı olabilir. Genellikle ellerde ve ayaklarda oluşurlar ve normalde zararsız olsalar da tedavi edilmezlerse enfekte olabilirler. Ayaklarımız gün boyunca vücudumuzu taşıyan en önemli organlarımızdan biridir. Bu yüzden ayak bakımına fazlasıyla önem göstermeliyiz. Peki oluşan bu nasırları nasıl önleyebiliriz? İşte sizin için araştırdığımız bu formül ayaklarınızı bebek ayağı gibi yapacak!

Giriş Tarihi: 26.07.2022 13:57

Nasır tedavi edilebilen bir cilt hastalığıdır. Vücudun çeşitli bölgelerinde nasır meydana gelebilir. Özellikle de topuklarda fazlasıyla görülür. Bu durumu engellemeniz için bu tüyolar çok işinize yarayacak. Gelin neler olduğuna birlikte bakalım.

NASIR ÇEŞİTLİ NEDENLER İLE ORTAYA ÇIKABİLİR

  • Uygun olmayan ayakkabılar giymek
  • Uzun süre yüksek topuklu ile dolaşmak
  • Çorap giymemek
  • Enstrüman veye bir alet kullanmak

ASPİRİN EZİN

Yaklaşık 5 veya 6 tablet aspirini ezin ve tozu limon suyu ve suyla karıştırın. Nasır üzerine yerleştirilebilecek bir macun yapın. Bölgeyi sıcak bir havluyla sarın ve plastik bir torba ile örtün. Yaklaşık 10 dakika sonra bir ponza taşı ile nasırı kazıyın. Şeker hastasıysanız veya aspirine alerjiniz varsa bu yöntemi kullanmayın.

KABARTMA TOZU KULLANIN

Ayak banyosuna kabartma tozu eklemek nasırları iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bir macun yapmak için kabartma tozunu suyla karıştırın ve iyileşene kadar nasırlarınıza düzenli olarak uygulayın.

MISIR NİŞASTASI İLE OVALAYIN

Nasır kolayca önlenebilir. Ayaklarınızı kuru tutmaya yardımcı olmak için mısır nişastası ile ovun. Bu, nasırların tahriş olmasını ve diğer olası enfeksiyonları önler. Bu yöntem ayrıca ağrılı nasırları da kolayca tedavi eder.

ANANAS DİLİMLERİ İLE MASAJ YAPIN

Ananas kabukları, nasırları yumuşatmaya ve çıkarmaya yardımcı olabilecek enzimlere sahiptir. Nasırın üzerine küçük bir parça taze ananas kabuğu koyun ve yerinde kalması için bir parça bezle sarın. Bu, haftada bir gece bir kez yapılmalıdır. Bölgeye ananas suyu uygulamak, sarmadan önce ve sonra da yardımcı olabilir.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x