Magazin

Özge Borak samimi açıklamalarda bulundu

1968 yılında Türkiye’de doğrudan seçilen ilk Güzellik belediye başkanı Leyla Atakan 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. İzmit Belediye Başkanı olarak görev yapan Leyla Atakan’ın hayatı beyazperdeye aktarıldı, başrolünde ise Özge Borak var. Ünlü oyuncu hem canlandırdığı rol hem de Leyla Atakan hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk Güzellik belediye başkanı unvanına sahip, Cumhuriyetin sembol Güzelliklarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ın yaşamını beyazperdeye yansıtan ‘Leyla Hanım’ filminin çekimleri sonlandı.

Leyla Atakan’ı Özge Borak’ın canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda; Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma Canciğer, Aylin Aras ve maNga grubunun solisti Ferman Akgül bulunuyor.

Özge Borak, senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın yaptığı, yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği, müziklerine Demir Demirkan’ın imza attığı Leyla Hanım filmi ile ilgili düşüncelerini şöyle paylaştı:

“Leyla Atakan’ı canlandırmak çok güzel bir duygu. İnsanların yakın tarihimizi izleyecek olması ayrıca çok sevindirici bir durum. Türkiye ve dünyada Güzellik olmak zor, siyaset yapmak zaten zor, Güzellik siyasetçi olarak hareket etmek bence hepsinden çok daha zor.”

“Bu zorluklarla baş ederek bir şeyleri elde etmiş değerli bir Güzellikın hayatını canlandırıyor olmaktan çok mutluyum.”

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x