Piyano çalan kurye Muharrem Can İncir kimdir, kaç yaşında? Türkiye onu konuşuyor!

Piyano çalan kurye Muharrem Can İncir kimdir, kaç yaşında? Türkiye onu konuşuyor!

13.01.2023 10:09 Son Güncelleme:

Sosyal medya moto kurye Muharrem Can İncir’i konuşuyor. Moto kuryelik yapan Muharrem Can incir’in siparişi teslim ettikten sonra otelde gördüğü piyanoyu çaldığı anlar sosyal medyada büyük ilgi gördü. İncir, sipariş götürdüğü yerde piyanonun başına geçti ve Mozart’ın en bilinen eseri  ‘Türk Marşı’nı çaldı. O anları cep telefonuna kaydeden bir kişi mini konseri sosyal medyada paylaştı.

BU KEZ SAHNEDE ÇALDI

Sosyal medyada büyük ilgi gören motosikletli kurye Muharrem Can İncir, piyanoyu bu kez sahnede çaldı. Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın konserini izleyen İncir, davet üzerine piyanonun başına geçerek ‘River Flows in You’ parçasını çaldı.

MUHARREM CAN İNCİR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

 

Muharrem Can İncir​ özel bir şirkette kurye olarak çalışan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi. Muharrem Can İncir, “İleride piyanist olmak istiyorum. Kendi kendime internetten çalmayı öğrendim” dedi ve şunları söyledi; “Ben klasik bir Türk genciyim. Okumaya çalışan, hayatını idame ettirmeye çalışan, hayalleri yönünde ilerlemeye çalışan bir Türk genciyim. Şu an özel bir üniversitede tasarım ve modelleme bölümünde okuyorum. Hocalarım bana destek oluyor. Şu an bir dijital piyanom var. Kasımpaşa’da çalışıyorum.

Beyoğlu’nda otele paket götürmeye gittiğimde piyanoyu gördüm. ‘Çalabilir miyim?’ dedim. Piyanoyu görünce çalmak istedim, içimde bir his doğdu çalmak için. Sorduğum zaman bana izin verdiler. Orada toplam 3 kez piyano çaldım, ilk seferinde 28 bin izlenmişti. İkinci kez gittiğimde kendileri çalmamı istedi. Çocukluğumdan beri annem babam piyano konusunda bana destek oluyordu. 8. sınıfa giderken annemin telefonundan çalıyordum, annem bunu gördü ve bana org aldı. İnternetten 100 liraya org aldık. Kendi kendime internetten çalmayı öğrendim. 1 sene org çaldım sonrasında yükselterek dijital piyano aldım” dedi.

İncir, “Üniversitede konservatuvar halim vardı ama buna yönelik bir eğitimim olmadığı için tutturma ihtimalim yoktu. Gündelik olarak bilgisayar kullanan birisiyim, günümün boş zamanlarında yaptığım işleri video çekerek paylaşıyorum. Belli bir takipçiye ulaştıktan sonra sayfaların videolarımı paylaştığını gördüm. İleride piyanist olmak istiyorum. Sosyal medyadaki yorumları okuyunca gözlerim doldu. Benim gibi birçok genç var, sadece benim keşfedilmem gerekmiyor bu ülkede. Bütün gençlerin bu yola ortak olması gerekiyor” diye konuştu.

 

Türkiye onu bu görüntülerle tanımıştı! Bu kez sahnede çaldı

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir