Saç Bakım Uzmanı Ahmet Çoban’dan tüyolar! Elektriklenen ve kabaran saçların sonunu getiren çözüm…

Saçları kabaranlar, rengi çabuk solanlar, yağlanmadan şikayet edenler sık sık kapımı çalar. Sene biterken bana en çok gelen soruları sizler için derledim. Giriş Tarihi: 31.12.2022 09:19 Bazen saçlarınız ile ilgili çok mutsuz olduğunuz sorunlar küçücük ipuçları ile çözülebilir. Bunu düşünerek sizin için, bana en çok gelen 5 soruyu ve cevaplarını bir araya getirdim. İşte size…

sac-bakim-uzmani-ahmet-coban’dan-tuyolar!-elektriklenen-ve-kabaran-saclarin-sonunu-getiren-cozum…

Saçları kabaranlar, rengi çabuk solanlar, yağlanmadan şikayet edenler sık sık kapımı çalar. Sene biterken bana en çok gelen soruları sizler için derledim.

Giriş Tarihi: 31.12.2022 09:19

Bazen saçlarınız ile ilgili çok mutsuz olduğunuz sorunlar küçücük ipuçları ile çözülebilir. Bunu düşünerek sizin için, bana en çok gelen 5 soruyu ve cevaplarını bir araya getirdim. İşte size sabahları zaman kazandıracak ve saçlarınızla barışmanızı sağlayacak birkaç pratik öneri!Saçlarımın az ama düzensiz bir dalgası var. Tararsam elektriklenip kabarıyor ve biçimsiz görünüyor. Ne yapabilirim?

Dalgalı saçlar doğru kullanıldığı zaman oldukça havalı durur ama gerçekten birkaç minik trik bilmeyi gerektirir. Benim size önerim banyodan sonra hemen tarağa sarılmayın. Önce nazikçe havlu ile kurulayın. Sonra parmaklarınızla kabaca tarayın ve istediğiniz tarafa ayırın. Sonra doğal kurumaya bırakın. Eğer biraz kabarıklığı almak istiyorsanız, doğal bir bitki yağından birkaç damlacık avuç içinizde ısıtıp saçın kabaran bölgelerine az az sürün.

Saçımın banyodan sonra daha parlak görünmesi için ne yapabilirim?

Banyodan çıkmadan önce son olarak saçınıza soğuk su ile bir şok bakım uygulayabilirsiniz. Ayrıca banyo sonrasında fön makinesi kullanıyorsanız son olarak kök kısımlardan soğuk hava ile geçin. Böylece hem sıcak yüzünden açılan yüzeydeki dokular kapanarak saçlarınızın korunmasına yardımcı olacaktır hem de saçınız daha hacimli ve parlak görünecektir.

Saçımın rengi çok çabuk soluyor ve sürekli kuaföre gitmek zorunda kalıyorum. Ne yapabilirim?

Saçınızın rengi naturel de olsa renk açma işlemi de olsa boya da olsa eğer saçlarınız çok kuruyorsa saç renginiz solar ve matlaşır. Bu nedenle nasıl yüzünüzü kırışmasın diye düzenli olarak nemlendiriyorsanız, saçınıza da aynı özeni gösterin. Kış da olsa yaz da olsa… Çünkü her mevsimin güneş, rüzgar, çevresel kirlilik, klima vs. derken kendine göre kurutan unsurları oluyor. Size önerim saçınıza da düzenli bakım yapın. Biliyorum yüzünüze bir krem sürmek kadar pratik değil gibi geliyor ama bizimki gibi saç bakım rutini kuru saça uygulanabilir ve banyo öncesi sürece taşıyan markalarla çok da bahaneniz yok. Ne yapalım güzellik biraz zahmetli olabiliyor ama saç bakım maskelerini ihmal etmezseniz saç renginizin ömrünü uzatabilirsiniz

Saçlarımı ne sıklıkta yıkamalıyım? Ne sıklıkta bakım yapmalıyım?

Saçlarınızı maksimum iki günde bir yıkamanızı öneririm. Böylece yağ dengesine ve dokusuna daha az zarar vermiş olursunuz. Bakımı ilk başlangıçta saçınızın ihtiyacına göre haftada 3 ya da 2 defa yapmanızı öneririm. Zaman içinde haftada (ama düzenli olmak kaydıyla) tek sefere indirin.

SÜLFATSIZ ŞAMPUAN KULLANMALISINIZ

Saçlarımın daha az yağlanması için ne yapmalıyım? Kuru şampuan kullanmalı mıyım?

Saçlarınızın daha az yağlanmasını istiyorsanız öncelikle çok kurutan bir şampuan kullanmayın. Bazı kişiler saçlarını çok yağlı zannederler ama aslında saçlarını çok kurutan bir şampuan kullandıkları için saç kökleri savunmasız kalan deriyi korumaya çalışıyordur sadece. Size önerim sülfatsız bir şampuana geçmeniz. Kuru şampuan benim hiç sevdiğim bir ürün değil çünkü saçınızı sert kimyasallarla aşırı kurutur ve hasar görmesine neden olur. Ayrıca kalıntıları saç derisini boğar. Eğer ürün nedeni ile kuruma değil de gerçekten çok yağlanma sorununuz varsa saç köklerini dengelemek için aloe jel kullanabilirsiniz. Hem yağlanmayı erteler hem de saç köklerini besleyerek güçlenmesine yardımcı olur. Bunu yağlanma ve kaşıntı sorunu olan erkeklerle de paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir