İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Saç dökülmesini unutacaksınız! Doktor önerdi: Şampuanınıza bir kaşık ekleyin ve…

5

Saç dökülmesi, insanları paniğe sevk edebilecek saç sorunlarından biri. Fırçanızda veya banyo zemininde, stres, hormonal değişiklikler veya yaşlanmanın bir sonucu olarak, normalden daha fazla saç fark ettiyseniz hemen müdahale etmek istemeniz oldukça normal. Fakat doğru olmayan içerikler saçlarınıza daha fazla zarar verebilir. İşte saç dökülmesini bitirecek doğal mucizeler…

Giriş Tarihi: 22.12.2022 09:02

Ürün tercihi yaparken neleri değerlendirmeniz gerektiğini bilmek, saç bakımında da en iyi sonuçları elde etmenizi sağlayacaktır. Uzmanlar incelen saçları ortadan kaldırmak için artı bir seçim sunuyor. Dr. Anju Methil, bu içeriklerin hangilerinin saçlarınızda daha etkili olduğunu anlattı. İşte bu seçimlerde dikkat etmeniz o içerikler…

BİYOTİN

B7 vitamini veya H vitamini olarak da bilinen Biotin, suda çözünen bir besin takviyesidir ve muhtemelen güçlü, daha sağlıklı saçlar sunar. Methil, “Hem saç derisinin hem de saç tellerinin durumunu iyileştirerek sağlıklı saç büyümesini desteklemeye yardımcı olur” açıklamasının ardından biyotinin, saç tellerini güçlendirip kalınlaştırmasını yanı sıra uzamayı da desteklediğini dile getirdi. Bu noktada şampuan seçiminiz esnasında içeriğinde biyotin olup olmadığına dikkat etmeniz gerektiğini belirtiyor.

SAW PALMETTO

Methil, şampuana eklendiğinde saw palmetto adlı bitki özünün saç için çok sayıda fayda sağlayabileceğini belirtti. Bu aktif bileşen, kafa derisine önemli miktarda doğal besin sağlayabilir. Saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olarak daha sağlıklı, daha kalın teller elde edilmesini sağlar. Ayrıca, saw palmetto özü, saç derisinin doğal yağlarının korunmasına yardımcı olarak kuruluğu ve tahrişi önler. Bu özelliği sayesinde, kepek ve diğer yaygın saç derisi sorunlarıyla mücadeleye yardımcı olur.

Bu doğal bileşen aynı zamanda aşırı sebumu (yağı) kontrol altında tutarak, yağlı saç derisi için de mükemmel bir seçim gelir. Methil, “Bu durum, hasar veya kırılmaya karşı koruma sağlarken saç derisi üzerinde ideal bir denge oluşturmaya yardımcı olur” açıklamasında bulundu. Ayrıca saça güzel, parlak bir ışıltı katan bu bitkinin özü, mevcut saç köklerini güçlendirmeye ve kalınlaştırmaya yardımcı olduğu bulunmuştur.

Dr. Methil, biotin ile birleştirildiğinde, bu iki bileşenin saçınızın sağlığını ve kalınlığını iyileştirmeye yardımcı olabileceğini doğruladı. Dr. Methil, “Folliküllere ve kafa derisine gerekli besinleri sağlayarak, kan dolaşımını teşvik ederek ve iltihaplanmayı azaltarak çalışırlar, bu da sağlıklı saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur” dedi.

KERATİN

Methil, keratinin mevcut saç tellerini güçlendirmeye ve korumaya yardımcı olan, daha kalın ve dolgun görünmelerini sağlayan bir protein olduğunu açıkladı.

Düzenli olarak kullanıldığında, bu şampuanlar saçınızın tellerini kalınlaştırmaya ve yumuşatmaya yardımcı olarak onlara daha fazla hacim ve parlaklık kazandırabilir. Keratin bazlı şampuanlar ayrıca saç köklerini güçlendirerek kırılmayı azaltmaya ve daha fazla incelmeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.