Sakar Şakir filmi oyuncularının isimleri! Sakar Şakir konusu nedir, ne zaman ve nerede çekildi? Sakar Şakir kaç yılında çekilmiştir?

Sakar Şakir, yönetmenliğini Natuk Baytan’ın yaptığı 1977 yapımı bir Türk komedi filmidir. Peki ama Sakir Şakir oyuncuları kimdir?  Sakar Şakir konusu nedir? Şakir sakarlığı ile çevresinde nam salmış bir adamdır. Kayseri’de yaşayan Şakir’in hayatı, İstanbul’dan aldığı bir telgrafla bambaşka bir hal alır. Şakir’in İstanbul’da yaşayan amcası ölüm döşeğindedir ve ölmeden önce mirasını bırakacağı yeğenini görmek…

sakar-sakir-filmi-oyuncularinin-isimleri!-sakar-sakir-konusu-nedir,-ne-zaman-ve-nerede-cekildi?-sakar-sakir-kac-yilinda-cekilmistir?

Sakar Şakir, yönetmenliğini Natuk Baytan’ın yaptığı 1977 yapımı bir Türk komedi filmidir. Peki ama Sakir Şakir oyuncuları kimdir? 

Sakar Şakir konusu nedir?

Şakir sakarlığı ile çevresinde nam salmış bir adamdır. Kayseri’de yaşayan Şakir’in hayatı, İstanbul’dan aldığı bir telgrafla bambaşka bir hal alır. Şakir’in İstanbul’da yaşayan amcası ölüm döşeğindedir ve ölmeden önce mirasını bırakacağı yeğenini görmek ister. Amcasının son anlarında yanında olmak isteyen Şakir, soluğu İstanbul’da alır. Ancak o henüz yoldayken amcası hayatını kaybeder. Mirasın büyük kısmının Şakir’e kaldığı öğrenen akrabaları ise, mirası onunla paylaşmak istememektedir. Tüm mirası ele geçirmek isteyen Şakir’in akrabaları, onu ortadan kaldırmanın yolunu arar. Mirasın elinden alınması için kendisini türlü oyunların içinde bulan Şakir, sakarlığı sayesinde hepsinden kurtulmayı başarır. 

Oyuncular

Kemal Sunal.

Ali Şen.

Adile Naşit.

Ayfer Feray.

Atilla Ergün.

Necdet Yakın.

İhsan Yüce.

Hamit Haskabal.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir