Salçanın küflenmesini jet hızıyla önlüyor! Bir tatlı kaşığı eklemek yeterli

Salçanın küflenmesini jet hızıyla önlüyor! Bir tatlı kaşığı eklemek yeterli

Salça, yemeklere oldukça lezzet katan ürünlerden biri oluyor. Özellikle de çok çabuk küflenmeye yatkın bir besin. Peki salçanın küflenmesini hangi yöntemlerle önleyebiliriz? İşte detaylarını sizler için araştırdık…

Giriş Tarihi: 27.12.2022 14:00 Güncelleme Tarihi: 27.12.2022 14:01

Salçanın hızlı küflenmesi çok sinir bozucu durumlardan biri oluyor. Peki salçanın küflenmesini önlemek için çeşitli yöntemler olduğunu biliyor musunuz? Gelin öyleyse bu formüllere birlikte bir bakalım.

 

ZEYTİNYAĞI EKLEYİN

Salça küflenmesi herkesin başına gelen, sıkça karşılaştığı durumlardan biri oluyor. Peki zeytinyağının küflenmeyi önleme de çok başarılı olduğunu biliyor musunuz? En etkili yöntemlerden biri, salçanın üzerine yaklaşık iki parmak kadar zeytinyağı koymaktır. Zeytinyağı kavonozun içine hava girse dahi bu havanın girmesine engel olarak bozulmamasını sağlayacak.

 

SALÇA KAVANOZLARININ ÜZERİNE TEREYAĞI KOYUN

Eğer kış ayları için salça stoğu yapıyorsanız ve uzun süre bu salçaları kullanmayacaksınız bu yöntem tam size göre! Kenarda bekleyecek salça kavanozlarının üzerine tereyağı koyarak onları küften koruyabilirsiniz.Peki bu yöntem nasıl uygulanıyor? İlk olarak tereyağını eritin sonra tereyağını salçanın üzerine koyun. Ardından kavanozu hava almayacak şekilde kapatın. İşte bu yöntem oldukça işinize yarayacak.

 

BUZ KALIPLARINA KOYARAK SAKLAYIN

Salçayı cam kavanozlarda saklamak yerine, küflenmesinin önüne geçmek için buz kalıplarında saklamak oldukça işinize yarayabilir. Buz kalıplarına eşit miktarda dağıtıp buzlukta saklarsanız küflenmesini de engellemiş olacaksınız.

 

TUZ KULLANIN

Eğer evde salça yapmıyor ve hazır salçaları kullanıyorsanız küflenmesini önlemek için bir miktar tuz kullanabilirsiniz. İlk olarak salçayı açtıktan sonra küçük kavanozlar için yaklaşık 1 tatlı kaşığı kadar içine atın. Böylece salça küflenmesini önleyeceksiniz.

 

STREÇ KULLANABİLİRSİNİZ

Salçanın küflenmesinin önüne geçmek için, streç film iyi bir yöntem oluyor. Salçanın üzerini streç ile kaplarsanız küf oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız.

 


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir