sehriye-corbasinin-yanina-ne-gider?-sehriye-corbasinin-yanina-yemek-ve-icecek-tavsiyeleri

Şehriye Çorbasının Yanına Ne Gider? Şehriye Çorbasının Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Şehriye çorbasının yanına karnıyarık, zeytinyağlı taze fasulye, ton balıklı salata, orman kebabı ya da pirinç pilavı yapabilirsiniz. Şehriye çorbasının yanına ayran ya da gazlı içecekler de iyi gider.

Şehriye Çorbasının Yanına Ne Gider? Şehriye Çorbasının Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

1- Ton Balıklı Salata

Eğer klasik bir salata yemek istemezseniz şehriye çorbasının ardından ton balıklı bir salata tercih edebilirsiniz. Marul ya da göbeği doğradıktan sonra salatanın içine ton balığı ve zevkinize göre mısır, zeytin, domates veya salatalık ekleyebilirsiniz.

2- Zeytinyağlı Taze Fasulye

Hafif ve sağlıklı bir yemek yemek istiyorsanız şehriye çorbasının ardından zeytinyağlı taze fasulye tüketebilir ve sağlıklı bir öğün tamamlayabilirsiniz. Bu sayede besin dengesini de kurmuş olursunuz.

3- Orman Kebabı

Orman kebabı şehriye çorbasından sonra oldukça doyurucu bir yemek olarak gelir. Havuç, soğan, bezelye, patates ve kuşbaşı etlerden oluşan orman kebabı şehriye çorbası ile beraber güzel bir yemek olur.

4- Karnıyarık

Patlıcan ile et uyumundan doğan lezzetler arasında olan karnıyarık şehriye çorbasının yanına giden yemeklerdendir. Bunun yanına bir de sevdiğiniz bir salatayı yaparak ana öğünü tamamen doldurabilirsiniz.

5- Pilav

Pilav, her öğünde her çorba ile uyumlu olan bir yemektir. Şehriye çorbasının yanına pilav yaparak doyurucu bir öğün ortaya çıkarabilirsiniz.

6- Cacık

Şehriye çorbasında zaten şehriye var hafif bir öğün geçirmek isterim derseniz çorbanın yanına yoğurt ve salatalıktan oluşan cacığı yaparak güzel bir öğün oluşturabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir