sma’li-masal-bebek-icin-ozge-ozder’in-masal-kitabi-umut-olacak

SMA’lı Masal bebek için Özge Özder’in masal kitabı umut olacak

SEÇKİN ŞENVARDAR / MİLLİYET

Dubai’de gen tedavisi olarak sağlığına kavuşan Pere bebek ile sanat dünyasından ünlü isimlerin katıldığı kitap tanıtımında duygusal anlar yaşayan Özge Özder, kendisi de hamile olduğu dönemde SMA’dan etkilendiğini, bu nedenle SMA’lı bebeklerin gen tedavisi için açılan sosyal medya sayfalarına bakamadığını söyledi.

“İÇİMDE YARA OLDU”

Kızı Eva Luna’yı Şubat 2021’de kucağına alan oyuncu, SMA da ülkemizde var olduğu sürece tüm geliri bu hasta bebeklerimize bağışlanacak. Masal bizim ilk bebeğimiz. Benim hamileliğimde SMA çok fazla öne çıktı. O kadar etkileniyordum ki karnımdaki bebeğe bir şey olacak korkusuyla o sayfaları hep geçmek zorunda kalıyordum. Bu benim içimde yara oldu. Sonra Pera ile tanıştık ve tedavisine kavuştu. Doktorları ‘Artık normal bir çocuk gibi hayatına devam edebilir’ demişler. Evde oturup üzülmeyi seven biri değilim, böyle rahatlıyorum. Masal’ın kampanyası bitene kadar Ay Perisi Luna serisi onlara aktarılacak. Kampanya bittikten sonra bu kitabı başka bir bebeğe devredeceğiz. Hiçbir şey yapmadan profillere bakıp bakıp ağlamaktan iyidir diye düşünüyorum, sembolik de olsa bir ürün üretiyorsunuz. İnsanlar boş bağış yapmak istemezse bu kitabı alıp, birbirlerine hediye ederek de böyle bir kampanyaya destek olabilirler. Çok satılsın diye satış fiyatı çok düşük tutuldu” ifadelerini kullandı.

“BEBEKLER ACI ÇEKMESİN”

Masal bebeğin annesi Dilek Şavt ise 1 milyon 800 bin dolar olan yurt dışındaki gen tedavisi için kampanya başlattıklarını ve herkesi bebeklerine yardım etmeye çağırdığını belirterek, “Masal şu an 2.5 aylık. Altı ay olmadan yurt dışındaki gen tedavisini alması ve ilacına kavuşturmamız gerekiyor. Tek umudumuz yurt dışındaki gen tedavisi. Herkesin desteğine ihtiyacımız var, insanlar olmadan bunu başaramayız. Masal’ın vicdanlı ve merhametli insanlara ihtiyacı var. Yeni bir kampanya ve şu an yüzde 3’teyiz. Tek dileğimiz onu yaşatmak, bebekler acı çekmesin. Tedavisini olduktan sonra inşallah Özge Hanım’ın da yanına geleceğiz” ifadelerini kullandı.

“ARTIK AYAKKABILARINI SÜS OLARAK GİYDİRMİYORUM”

Dubai’deki gen tedavisi sonrası sağlığına kavuşan Pera bebeğin annesi Cemre Sinkiler, yaşadığı mutluluğu şu sözleriyle anlattı:

Kampanyamız bitti. İki hafta sonra ilacın faydasını gördük ayakta durdu ve belini kilitledi. Artık ayakkabılarını süs olarak giydirmiyorum, onları eskite eskite giyecek inşallah. İlacın etkisini biliyorduk ama bu kadar kısa sürede fayda sağlayacağını bilmiyorduk. Darısı tüm çocuklarımızın başına. Onların en küçük hareketi bizim için büyük bir mucize.

Masal bebek için pasta kesildiği davete Özge Özder’in dostları Begüm Birgören ve Aslı Tandoğan da katılarak destek oldu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir