son-dakika:-bircan-bali’ye-‘pisman-edecegim’-diyen-reynmen-hakkinda-beraat-karari

Son dakika: Bircan Bali’ye ‘Pişman edeceğim’ diyen Reynmen hakkında beraat kararı

DAMLA GÜLER / Milliyet.com.tr

Bir televizyon kanalında yayınlanan magazin programında sunuculuk yapan Bircan Bali, kamuoyunda ‘Reynmen’ olarak bilinen şarkıcı Yusuf Aktaş’ı savcılığa şikayet etmişti.

Bircan Bali, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikayet dilekçesinde; Reynmen’in Instagram hesabından bir video paylaşarak, “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan ucuzsunuz. Vasfınız ne sizin? Değerlerim hakkında yaptığınız yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu yaptığınıza sizi pişman edeceğim” sözleriyle kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu belirtmişti.

Yusuf Aktaş hakkında ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 9.5 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Bircan Bali ve Yusuf Aktaş’ı avukatları temsil etti. Duruşmanın bitirileceğini belirten hakim, taraflara son savunmalarını sordu.

“SUÇUN YASAL UNSURLARI OLUŞMADI”

Sunucu Bircan Bali’nin avukatı, sanığın cezalandırılmasını talep etti. 26 yaşındaki şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Aktaş’ın avukatı ise suç unsuru olmadığını belirterek, beraat kararı verilmesini talep etti. Alınan beyanların ardından karar açıkladı.

Mahkeme, sanığın ‘hakaret’ suçunu Bircan Bali’nin televizyon programında kendisi hakkındaki olumsuz eleştirilerine karşı tepki olarak gerçekleştirdiğini belirterek, ceza verilmesine yer olamadığına karar verdi. İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi, ‘tehdit’ suçunun ise yasal unsurlarının oluşmadığını belirterek, Reynmen’in beraatine karar verdi.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir