Son dakika: Gelsin Hayat Bildiği Gibi Derya kimdir? Gelsin Hayat Bildiği Gibi Derya gerçek adı! Özge Özberk hangi dizilerde oynadı?

son-dakika:-gelsin-hayat-bildigi-gibi-derya-kimdir?-gelsin-hayat-bildigi-gibi-derya-gercek-adi!-ozge-ozberk-hangi-dizilerde-oynadi?

18.08.2022 19:54 Son Güncelleme:

Özge Özberk, Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinin oyuncu kadrosunda Derya karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Özge Özberk hangi dizilerde oynadı? 

Özge Özberk kimdir?

13 Ağustos 1976 İstanbul doğumlu olan Özge Özberk, oyunculuk eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde başladı. 2000 ve 2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Şiir Tiyatrosu Kulübü’nde yönetmenlik görevini üstelenen Özge Özberk’in ilk televizyon deneyimi az bilinmekle beraber, Zeynep karakterini canlandırdığı Bizimkiler dizisiydi. Ardından Kemal Sunal’ın son kez Şaban karakterini canlandırdığı 1993 tarihli Şaban Askerde adlı dizide rol alan Özberk, Bir Demet Tiyatro, Bizim Ev ve  Sır Dosyası dizilerinde karşımıza çıktı. Rol aldığı ilk uzun metrajlı film ise Yağmur Taylan’ın çektiği Yıldız Tepe adlı yapım oldu. Memduh Ün’ün 1965 yapımı filminin yeniden çevrimi olan filmde Sevgi karakterinde ilk başrolünü oynayan oyuncu, bu süreçte BKM çatısı altında Otogargara müzikali ve Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? Gibi tiyatro oyunlarında rol aldı.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir