Magazin

Son dakika! İsabel kimdir? Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İsabel'i Pelin Akil canlandırıyor! Pelin Akil kaç yaşında, nereli?

Barbaroslar: Akdeniz’in Kılıcı dizisinde İsabel karakteri dikkatleri üzerine çekti. İsabel karakterini Pelin Akil canlandırıyor. Sevilen dizinin son bölüm özetinde İsabel ile ilgili şu ifadeler yer aldı: Kardeşinin Şahbaz’ın elinde olduğunu öğrenen Isabel, onun öldürülmesinden endişe ederek handa çalışmayı kabul etmiş ve Oruç ile yollarını ayırmıştı. Isabel’in tehdit edildiğini düşünen Oruç, Unita için çalışan Şahbaz’ın kirli oyunlarını ortaya nasıl çıkartacak ve ona nasıl bedel ödetecektir?

 

Pelin Akil kimdir?

Pelin Akil,35 yaşındadır. 7 Nisan 1986’da İstanbul’da dünyaya geldi. Anne tarafından Makedonya göçmeni, baba tarafından ise Boşnak asıllıdır.  Akil, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu ve İstanbul Üniversitesi Müzikal bölümünde iki yıl öğrenim gördü. 

Tiyatro oyunlarında rol alan oyuncu Akil, ilk kez 2007’de Arka Sıradakiler dizi ile ekranlarda boy gösterdi. 4 sezon bu projede yer alan Akil, daha sonra Kurt Kanunu dizisinde ve Seksenler dizisinde aynı dönemde oynadı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu