Suda Organik Yağ Emülsiyonu Nasıl Yapılır?


0

Suda Organik Yağ Emülsiyonu Nasıl Yapılır?
Organik bir su içinde yağ emülsiyonu yapmak için mücadelemizi başlattık. Rehberliğimizi kullanarak yaptıklarını. Sonunda bir kazanan seçer ve sosyal medya hesaplarımızdaki tüm formülleri sergileriz.
Formülasyon Felsefemiz: Basit Tutun
Organik cilt bakımı ve saç bakımı bilimi için ilerici ve bilim temelli bir çevrimiçi okul olarak Formula Botanica’daki altın kurallarımızdan biri, formüle etmeye başladığımızda KISS prensibini izlememiz gerektiğidir: Basitçe Tutun. Başka bir deyişle, ilk başladığınızda, formülasyonlarınızı inanılmaz (ve hatta sıkıcı) basit tutun.
Yine de tüm çabalarımıza ve tekrarlarımıza rağmen, hala çok coşkulu öğrencilerin değerli parçalarını dünyanın uzak bölgelerinden aldıklarını ve daha sonra ilk denemelerinde 25-30 içerik içeren formülasyonlar oluşturduklarını görüyoruz. Parmaklarınızın o güzel CO2 ekstraktını, egzotik yağı ve süper besin tozunu formülasyonunuza bir kerede eklemeyi çok istediğini biliyoruz (yıllar önce ayakkabınızdayız), ancak bu doğru bir yol değil malzemelerinizi ve bir formülasyon sürecinde ustalaşmak için.
Formülasyonunuzda bir şeyler ters gittiğini hayal edin (bu, vakaların% 99,5’inde muhtemelen doğrudur). Değerli malzemelerinizi boşa harcamayı engellemenin yanı sıra, suçluyu nasıl bulup sorunu teşhis edeceksiniz? Başarısız deneylerimizden ve başarısızlıklarımızdan hepimizin öğrendiği doğrudur, ancak böyle bir durumda, hatanın nedenini bile tespit edemezsiniz.
Sizi gerçeğe geri döndürmek ve başarısız emülsiyonlarınız üzerine dökülen sıcak gözyaşlarınızı korumak için, yeni bir emülgatörle çalışmaya başladığım şekli sizinle paylaşacağım. Bu yaklaşımı izleyerek, göründüğü kadar sıkıcı ve aptalca, kısa sürede birlikte çalışmaya başladığınız emülgatör / içerik maddelerinde ustalaşacaksınız ve ardından tüm ekstraktlarınızı ve aktif bileşenlerinizi komplike ürününüze ekleme lüksüne kendinizi tadabilirsiniz. formülasyonlar.
Organik Suda Yağ Emülsiyonu Nasıl Yapılır?
Organik bir su içinde yağ emülsiyonu yapmaya başladığınızda, emülgatörünüzün tedarikçisi size nasıl kullanacağınız ve denemeniz için bazı örnek formülasyonlar hakkında temel bilgiler sağlamalıdır. Fakat tedarikçiniz veya satıcınız bizim kadar bilgi paylaşımı konusunda cömert değilse ne yapmalısınız? Ya (çoğu zaman olduğu gibi), gönderdikleri numune formülasyonları, organik ürünlerinizde asla kullanmayacağınız sentetik içerik ve stabilizatörlerle doluysa?
Bu size gelirse, emülgatörünüzü test etmek ve basit bir cilt bakımı veya saç bakımı formülasyonu yapmak için basit bir yaklaşıma ihtiyacınız vardır. Bu derste, bir Formula Botanica öğrencisiyseniz size çok aşina olabilecek bir madde kullanarak bir emülgatör test etme yaklaşımımı paylaşıyorum: Olivem 1000. Bu, tüm öğrencilerimize başladığımız emülsiyonlayıcıdır, çünkü kolay kullanımı, bulması kolay ve en doğal ve organik kriterlere uygundur (hurma yağı içermemesine rağmen).
Yeni Suda Yağ Emülgatör ile nasıl çalışılır
Suda Yağ Emülgatör ile çalışma kuralları:
1. Tedarikçi tarafından aksi belirtilmediği sürece,% 15-25 arasında bir yağ fazı konsantrasyonu seçiyorum. Bu seri çoğu emülgatörle en iyi şekilde çalışır ve çoğu emülsiyonlaştırıcının en iyi performansı verdiğini görür.
2. Tedarikçi tarafından aksi belirtilmedikçe, emülgatörün yağ oranını 1: 4 ila 1: 5 (emülsiyonlaştırıcı: yağ) arasında ayarladım.
3. Geleneksel bir formülasyon yaklaşımını izliyorsanız, emülgatör yağ fazına eklenir. Yağ ve su fazları ayrı olarak ısıtılır, burada su banyosu sıcaklığı, bileşeninizin erime noktasından en yüksek erime noktasına göre 5-10 derece Celsius’un üzerindedir – bileşenlerinizi asla ısıtmamalı ve tutmamalısınız.Sadece bileşenlerinizi bozmanıza, oksidasyonu arttırmanıza ve su fazınızı buharlaştırmanıza yol açacaktır.
Yağ ve su fazları daha sonra her iki faz da homojen olana ve katı içerik maddeleriniz tamamen eriyene kadar ısıtılır. Bu noktada, yağ fazı daha sonra yavaş yavaş su fazına eklenir. Elbette her kuralın istisnaları vardır ve onları su fazına eklerseniz veya su fazını yağ fazına eklerseniz daha iyi çalışan emülsiyonlaştırıcılar vardır. Ancak, sadelik için bu istisnaları bu derste görmezden geleceğiz.
4. Yağ fazını su fazına ekledikten sonra, suda organik yağ emülsiyonu boyunca daha iyi bir dağılım için gliserin içinde önceden karıştırılmış olan viskozite değiştiricinizi (doğal sakız gibi) ekleyin.
5. Artık emülsiyonu soğutmaya başlayabilir ve soğuma fazında karıştırmaya devam edebilirsiniz.
6. 40 derecenin altındaki sıcaklıklarda, hassas bileşenlerinizi eklemeye başlayabilir ve emülsiyon soğurken soğumaya devam edebilirsiniz.
7. Emülsiyon oda sıcaklığına ulaştığında (eğer sıcak bir laboratuarda çalışıyorsanız, bu sıcaklık en fazla 30 derece olmalıdır), pH’ı ölçmenin zamanı gelmiştir. Günlük kullanım için cilt bakım ürünlerinin pH değeri 4.5-5.5 arasında olmalıdır. Ürünlerinizin optimum pH’ı, kullandığınız koruyucu sistem tarafından da belirlenir. Formülasyonunuzun pH’ını kontrol etmezseniz neyin yanlış gidebileceği hakkındaki makalemizi okuyun.
Damıtılmış su içinde emülsiyon% 10 seyreltme hazırlayın. PH’ı pH gösterge şeridiyle veya pH-metreye bağlı bir cam elektrotla ölçün. PH’ı koruyucu tedarikçiniz tarafından önerildiği şekilde ayarlayın. PH değerini azaltmak için bir asit (sitrik asit veya laktik asit gibi) eklemeniz gerekir. PH değerini artırmak istiyorsanız, sodyum hidroksit, sodyum bikarbonat veya arginin gibi bir baz kullanmanız gerekir. Laboratuvarda çalışırken pH’ı ayarlamak için asla toz kullanmamanız gerektiğini lütfen unutmayın. Asit veya bazın seyreltilerini distile suda yapmanız ve ardından çözeltiyi emülsiyona eklemeniz gerekecektir.
PH ayarladıktan sonra, koruyucu ekleyin ve birkaç dakika boyunca karıştırın. Çoğu koruyucu pH’ı arttırır veya azaltır ve pH’ı tekrar ölçmeniz ve muhtemelen bir kez daha optimum seviyesine ayarlamanız gerekir.
9. Bir süre organik emülsiyonu karıştırmaya devam edin ve sonra stabilite ve mikrobiyal testler için numuneyi bölün. Gerisini uygun bir kaba doldurun. Şimdi basit bir su içinde yağ emülsiyonu yarattınız!


beğinip arkadaşlarınla paylaşır nısın?

0

Tepkiniz nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format