Talat Bulut karın kası göndermesinde bulundu

25.11.2022 11:08 Son Güncelleme:

Talat Bulut, önceki gün Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı. Rol aldığı dizinin reyting sonuçları nedeniyle keyifsiz olduğunu belirten oyuncu, canlandırdığı güçlü karakterin son bölümlerde güçsüz bir hale getirilmesi nedeniyle senaristlere de sitem etti. Set çalışmaları iyi de sonuçlar tatsız tabii ki. Reytinge bağlı her şey gelişiyor ya, onun için sonuç bizi üzüyor. Enerjimizi tüketiyor.

Sette oyuncuyu etkileyen pek çok nedenin olduğunu dile getiren 66 yaşındaki sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

Oyuncuyu etkileyen çok şey var. Baştan kabul ettiğiniz karakter sonra hayretler içinde kalabileceğiniz bir alana yayılıyorsa bu durum sizi rahatsız eder. Keyfe keder olmuyor bu işler! Belki de dijital ortamlarda daha net bir şey yapma şansınız var. Birinci bölüm senaryosu okuyup ‘Evet’ dediğiniz şey başka bir hale dönüşüyor. Ya kavga edeceksiniz, o zaman adınız huysuz oluyor.

Türkiye’de bu tür tepkiler, olumsuzluğa karşı verdiğiniz mücadele genelde trolellere çok açık olduğunuz için sizi nasıl değerleniderceklerini az çok kestiriyorsunuz. Hem oyuncuyu, hem set çalışanlarını, hem rejiyi, hem senaristi koruyan yasalar olması lazım ki siz de hakkınızı sorun. ‘Ben bu karakteri kabul ettim, siz ne hale getirdiniz?’ diyebilirsiniz. Yurt dışında öyle gelişiyor bu işler.

Yeni ekran yüzü oyuncuları, “Onlara oyuncu demeyelim biz. Onlara ‘ekranda kendi görüntülerini arayanlar’ diyelim” şeklinde değerlendiren Talat Bulut, televizyon dizileriyle popüler olmuş isimlere ise kariyerlerine yatırım yapmalarını öğütledi.

Oyuncuların kendilerini geliştirmesi gerektiğini savunan oyuncu, ayrıca isim vermeden ekranda vücutlarına gösteren isimlere ‘six pack’ göndermesi yaptı.

Oyunculuk dediğimiz şey televizyon, sinema, tiyatro diye ayırt edilmiyor. Televizyonda popüler olmuş insanların kendilerine yatırım yapmaları gerekiyor, ses kullanımını iyi geliştirmek lazım. Bu olmayınca bunu daha çok yaz dizilerinde görüyoruz işte, güzel kadın-yakışıklı erkek, hani six packleri olan tuhaf yani. Benim hiçbir zaman six pack’im olmadı. Tabii onlar da ekranda olsunlar, onlara da ihtiyaç var. Karakterin yapısı buna uygun değilse durup dururken vücut göstermenin, soyunmanın anlamı yok.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir