Güzellik salonları, koronavirüs’ten sonra yeniden açıldığında ne gibi farklılıklar olacak?


0

Güzellik salonları, koronavirüs’ten sonra yeniden açıldığında ne gibi farklılıklar olacak?

Koronavirüsü önlemek için haftalarca evde kaldıktan sonra , yerel tırnak salonumuza geri dönmek, aksi halde kalkık yaşamlarımızda bir dilim normallik vaat ediyor. Ancak devletler zorunlu olmayan işletmelerin kapılarını tekrar açmasına izin verdiği için, güzellik salonlarının pandemi öncesi olduğundan farklı görünmesi ve çalışması gerekecek.
Tırnaklarını yaptırmak için çok mu erken? Duruma göre, söz konusu Saskia Popescu , George Mason Üniversitesi’nde kıdemli enfeksiyon önleme epidemiyoloğu.
“Tırnak salonları, küçük kapalı alanlarda uzun süre yüz yüze temas nedeniyle bu yüksek riskli ortamlardan biri olduğundan, güvenlik önlemleri kritik olacaktır” dedi.
Popescu, virüsün yaygın bir şekilde yayılması, stresli bir sağlık sistemi ve sınırlı testlerin hepsinin bir nedeni olduğunu belirtti.

Güzellik salonları, koronavirüs'ten sonra yeniden açıldığında ne gibi farklılıklar olacak?

“Bunu yapmanın güvenli yolları var, ancak uyanık enfeksiyon kontrol önlemleri hakkında ve bunlar genellikle insan hatasına eğilimli. Bu nedenle, işletme sahiplerinin katı kurallara uymaya özen göstermeleri ve aynı zamanda bunları müşterilerle zorlamaları gerekir ”dedi.
Tırnak salonları yeniden açıldıkça veya planlar yaptıkça, yöneticiler, bazen yerel yönetimler tarafından gerekebileceklerin ötesinde bile, yeni katı güvenlik protokolleri uygulamaya koyuyorlar.
Florida’da bir koronavirüsün noktası olan Miami’de,  18 Mayıs’ta Mano gibi çivi salonları  yeniden açıldı. Mano, salonun kurucusu Monique Magnaye’ye göre müşterilerin sadece el dezenfektanı uygulamalarını değil, aynı zamanda ellerini de yıkamalarını istiyor. Salon içindeki herkes bir maske takmalıdır. Her bir manikür istasyonunda müşteriler ve çalışanlar arasında akrilik bölücüler yerleştirildiğini ve istasyonların 6 metre arayla yerleştirildiğini söyledi. İçerideki insan sayısını en aza indirmek için bekleme alanı salonun dışında olduğunu söylen Magnaye ”elbette salon içindeki temas noktaları tekrar tekrar temizleniyor.” dedi

”Bu, enfeksiyon kontrol önlemleri ile ilgilidir ve bunlar genellikle insan hatasına eğilimlidir. Bu nedenle, işletme sahiplerinin katı kurallara uymaya ve bunları müşterileriyle birlikte uygulamasına dikkat etmeleri gerekir.” Saskia Popescu, George Mason Üniversitesi’nde enfeksiyon önleme epidemiyoloğu

“Müşteriler harika yanıt verdi ve hemen hemen herkes bir maske ile geliyor ve hizmet boyunca devam ediyor,” dedi Magnaye. “Bence çabalarımızı çok takdir ediyorlar ve işbirliklerinin her şeyin yolunda gitmesini ve herkesin güvende hissetmesini sağlıyorlar.”
Günlük COVID-19 vakalarındaki artışa rağmen devletin yeniden açılmaya başladığı Gürcistan’da, birçok salon kapatıldı.
ismini vermek istemeyen bir Atlanta tırnak salonu sahibi“Brian Brian Kemp’nin 24 Nisan’da salonları yeniden açma kararına oldukça şaşırmıştık” Sahibi, salonlarını, personel ve müşterileri güvende tutmak için uygun sistemleri yerleştirene kadar kapılarını açmadıklarını söyledi.
Bu salon yeniden açıldığında, sahibi bunu çoğu Gürcistan Devlet Kozmetoloji ve Berberler, Devlet Kurulu’ndan gelen katı protokollerle yaptığını söyledi. Salondaki herkes maske takmalı, müşteriler yüzeylere dokunmadan önce ellerini yıkamalı ve bir sağlık anketi almalıdır.

Bununla birlikte, salon açılmasından bu yana kısıtlamalarından birkaçını gevşetti. “Bazı ayakta bekleyenleri kabul ediyoruz ve randevularımızla aynı standarda uyuyoruz” dedi.
Ayrıca düşük bir kadro ile çalışıyorlar. “Şu anda yoğun günlerde sekiz teknisyenimiz var, ortalama hafta içi beşimiz var. Bu, yoğun bir pandemi öncesi 13 ila 14 ve hafta içi bir pandemi için sekiz ila dokuz ile karşılaştırılıyor ”dedi.
Gov.Gavin Newsom’un son zamanlarda devletin ilk topluluk yayılması vakasının bir tırnak salonu  (daha spesifik olmayı reddetti) içerdiğini söylediği Kaliforniya’da –  salonların açılabileceği hala açık bir tarih yok. Ancak bu tarih geldiğinde, Los Angeles’ta Dime Nails’in kurucusu ve CEO’su Kristin Gyimah hazır olacağını söyledi.
“İzin verildiğinde yeniden açmamız gereken her şeye sahip olduğumuzdan emin olmak ve hataları ve karışıklığı önlemek için yeniden açılmadan önce personelimizi eğitebilmek için bunun üzerinde çalışmaya başladım” dedi. “Bazı gerekli güvenlik önlemlerini kolaylaştırmak zor olacak, ancak eğitim ve açık yönergeler, bunları tutarlı ve doğru bir şekilde yürütmemizi sağlayacaktır.
Gyimah, ön büro ve tüm tırnak istasyonlarına zaten hapşırma koruyucuları taktığını söyledi. Ayrıca, müşterilere tırnak renklerine dokunmadan göz atmalarına yardımcı olma, birden fazla el dezenfeksiyon istasyonu kurma, personel sıcaklık kontrolleri yapma ve kişisel koruyucu işlevi gören üniforma giyme gibi konuları kapsayan bir COVID-19 güvenlik önlemleri el kitabı ve eğitim kılavuzu hazırladı. ekipmanı. Ve elbette, salon çalışanların maskeleri takmasını gerektirecek, bu da yenileri için gün ortasında değiştirilecek.
Ama asıl soru şu: Bu güvenlik önlemleri tırnak salonlarını güvenli hale getirmek için yeterli mi?
Popescu, salonların “kesinlikle harika stratejiler” olarak tanımlanan çabalarının olduğunu söyledi. Ayrıca “hasta olduğunda ziyaret etmeme konusunda müşterilerle iletişim kurmalarını, iş için ve müşteriler arasında gelişmiş temizleme / dezenfeksiyon önlemlerini uygulamalarını ve insanların misafir getirmediğinden emin olmalarını teşvik eder.”
Tırnak salonlarının yaptıklarına ek olarak, Popescu müşterilerin kendilerini koruyabilmeleri için bazı yollar önerdi. “Manikür yaparken telefonunuzu kullanmaktan kaçının (çapraz kontaminasyon çok kolaydır), salonun iletimini önlemek için ne yaptığını sorun ve ziyaret ettiğinizde rehberlik izleyip izlemediklerine bakın. Eğer değillerse, bu bir kırmızı bayrak ”dedi.
Şu anda bir tırnak salonuna gidip gitmeyeceği sorulduğunda, Popescu’nun cevabı: “Şu anda kendimi rahat hissedeceğim Arizona vakalarında devam eden aşağı yönlü eğilimi görmüyorum, bu yüzden çok şey geliyor ve salonların yerine getirdiği güvenlik önlemleri ”dedi ve ekledi:“ Ama planım en sevdiğim sanatçıyla temele geçmek ve stratejilerinin ne olduğunu görmek ve hatta onları geliştirmeye yardım etmeyi teklif etmek. ”
Bununla birlikte, tırnaklarınızı bir salonda yapmanın gerekli olmadığını hatırlamak önemlidir. Evde tam bir güzellik rutini deneyebilir veya şimdilik temel tırnak bakımı ile yapışabilirsiniz. Salonlar kendilerini ve müşterilerini korumak için yukarıda ve öteye giderken, herhangi bir etkileşim risk taşır. Bu yüzden gitmeden önce topluluğunuzda neler olduğunun farkında olun, önlem alın ve en önemlisi güvende olun.
Uzmanlar hala yeni koronavirüs hakkında bilgi alıyorlar. Bu hikayedeki bilgiler, basın zamanı olarak bilinen veya mevcut olan şeydir, ancak bilim adamları virüs hakkında daha fazla bilgi edindikçe COVID-19 etrafında olası bir rehberlik değişebilir. En güncel öneriler için lütfen Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerini kontrol edin .


beğinip arkadaşlarınla paylaşır nısın?

0

Tepkiniz nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin

yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Open List
Submit your own item and vote up for the best submission
Ranked List
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format