İlişkiler

Düğün Salonu Fiyatları 2023 – Yemekli Ve Yemeksiz Ortalama Düğün Mekanları…

Düğün tarihi ve mekan ile beraber masa dekorasyonunun yanı sıra, yemekli veya yemeksiz olması şeklinde düğün…

Düğün Halay Şarkıları Listesi 2023 – Düğünde Çalınabilecek Halay Müzikleri…

Romantik ve aşk dolu şarkılar düğünlerin vazgeçilmezleridir. Ancak düğünün bir diğer vazgeçilmezi de halaylardır.…

Damat Bohçası Listesi 2023 – Erkek Nişan Bohçası İçerisinde Neler Bulunur?

Erkek bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının hazırladığı ve damadın gün içerisinde kullanacağı…

Sevgiliye Sorulacak Sorular 2023: Kadın ve Erkeğe Sorulacak Zor, Romantik ve Komik…

Mutlu bir evlilik veya ilişki için iletişim çok önemlidir. Sağlıklı bir ilişki için akılda şüphe kalan…

yakın zamanda Gönderilenler

Cilt Bakımı

Burçlar

Aslan Burcu Kadını

class='cf'>Aslan burcu; insanları etkisi altına alırken hiç zorlanmayan bir burçtur. Aslan burcu kadınlarının…

Başak Burcu Kadını

class='cf'>Zodyak’ın on iki burcundan altıncısı olan başak burcuna mensup kadınlar; güçlü, hırslı, başarılı ve…

Balık Burcu Kadını

class='cf'>Balık Burcu Kadını Temel Özellikleri Nelerdir?Balık burcu kadını genel anlamda duygusal, sezgileri…

İkizler Burcu Kadını

class='cf'> İkizler burcunda olan kadınlar, anlaşılması güç insanlardır. Onların sırlarını çözmek için kafa…

Boğa Burcu Kadını

class='cf'> Boğa burcu kadını, annesine karşı aşırı düşkündür. Hayatını anne ekseni çevresinde çizmeyi…

Oğlak Burcu Kadını

class='cf'>Oğlak burcu kadınları; gelecek kaygısı yaşayan burçlar içerisinde yer alır. Bu özelliklerinden ötürü,…

Tüm cilt sorunlarının çözümü tek üründe! Her gece yatmadan önce bunu yaparsanız…

5

Günümüzde yağlar da gittikçe cilt bakımının bir parçası haline geliyor. Çok bilinen yağların yanında popülerlik kazanan marula yağı da çok yönlülüğü ve sağladığı yararlarla kendine bir yer ediniyor. Ciltte harikalar yaratan marula yağının yarattığı tüm etkiler ise şöyle…

Giriş Tarihi: 19.09.2022 09:40

İşte marula yağı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

MARULA YAĞI NEDİR?

Marula Yağı, Güney Afrika’nın bazı bölgelerine özgü marula ağacının doğal bir özüdür. Yağ, aslen Afrikalılar tarafından bereketin kutsal bir sembolü olarak kullanılan ağacın fındıklarından elde edilmektedir.

İçerisinde yüksek miktarda bulunan oleik asit ile hafif dokulu marula yağı, cilde kolayca nüfuz eder ve emilir. Omega-9 gibi marula yağında bulunan bazı yağ asitleri, cilt tarafından üretilen doğal yağları taklit eder.

MARULA YAĞININ FAYDALARI

ZENGİN BİR NEMLENDİRİCİ

Marula yağı nemi etkili bir şekilde hapseder, cildi yumuşak ve esnek tutar, parlak bir ışıktı ve porselen gibi bir görüntü verir. Marula yağının düzenli ve dengeli bir şekilde uygulanması cildin dolgunluğunu da artırır.

YAŞLANMAYI GECİKTİRİR

Hafif ve hızlı emilen Marula yağı, kuru ve yaşlanan ciltler için etkili bir nemlendirici görevi görür. Marula yağının antioksidan, nem tutucu ve antienflamatuar özellikleri, erken yaşlanmaya neden olan çevresel stres faktörlerinden kaynaklanan hasarlarla savaşmak için bir arada çalışır. İlerleyen yaşlarda ciltler için önemli bir bileşen olan marula yağı, donuk ve pul pul olan cildi nemlendirir ve ince çizgileri ve kırışıklıkları düzeltir.

GÜNEŞİN ZARARLI ETKİLERİNDEN KORUR

Marula yağı, C ve E vitaminlerinin yanı sıra cildi UV ışınlarına, hava kirliliği, yaş ve güneş lekelerine maruz kalmanın neden olduğu serbest radikallerden korumaya yardımcı olan fitokimyasal epikateşin içermektedir.

CİLTTEKİ SEBUMU DENGELER

Sebum, ciltteki yağ bezleri tarafından üretilen, cildinizi kaplayan, nemlendiren ve koruyan yağlı bir maddedir. Cildin su kaybına karşı koruyucu bir bariyer oluşturan yağ asitleri, şekerler, mumlar ve diğer doğal kimyasallardan oluşan karmaşık bir karışımıdır.

SİVİLCELERİ ENGELLER

Marula yağının antimikrobiyal özellikleri sayesinde sivilce, beyaz nokta ve siyah nokta oluşumuna neden olan bakterileri yok eder. Ayrıca kızarıklığı ve deri döküntülerini azaltan anti-inflamatuar etkilere de sahiptir.

ÇATLAKLARI ÖNLER

C vitamini ve esansiyel yağ asitleri açısından zengin olan Marula yağı, çatlakların görünümünün hafifletilmesine de yardımcı olur. Marula yağının düzenli ve tutarlı bir şekilde uygulanması cildin dolgunluğunu artırırken, içerdiği antioksidanlar, mineraller ve vitaminler çatlakları azaltmak için yeni hücre büyümesini destekler.

Eğlenceli gerçek: Marula yağı diğer taşıyıcı yağlarla uyumludur ve cilt bakımı faydalarını ikiye katlamak için birlikte karıştırılabilir. BiE’nin Halo Canlandırıcı ve Yatıştırıcı Yüz Yağı, kuru cilt ve hiperpigmentasyonu hedef alan safran ve çayır köpüğü tohumu yağları içerir.

YAN ETKİLERİ

Yağ en saf haliyle kullanıldığında herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Bununla birlikte, yağ kirlenirse, hassas ciltleri kötüleştirebilir. Kirlenmemiş Marula yağının fındık kokulu açık sarı bir renge dönüştüğünü gördüğünüzde anlamanız mümkündür. Bununla birlikte, her cilt tipi farklı tepki verdiğinden, yüze uygulamadan önce herhangi bir reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için bileğinde bir deneme testi yapmanız her zaman tavsiye edilir.

UYGULAMA ÖNERİSİ

Marula yağı günlük olarak güvenle kullanılabilir. Oldukça etkilidir ve kapalı kalmaları için aktif içerikli (peptidler, asitler, vb.) ürünlerin üzerine katman halini alabilir. Bunu cilt rutininize dahil edin ve daha sıkı, canlanmış ve gençleşmiş bir cilde sahip olmanın keyfine varın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.