uc-kiz-kardes-son-bolumde-turkan-husrana-ugradi,-somer-caresiz

Üç Kız Kardeş son bölümde Türkan hüsrana uğradı, Somer çaresiz

Bahar GENCER/ Milliyet.com.tr

Türkan, Derya ve Dönüş adlı üç kız kardeşin hikayesinin anlatıldığı ve İclal Aydın’ın aynı adlı romanından uyarlanan ‘Üç Kız Kardeş’ dizisi, heyecan dolu bölümleriyle ekranlara gelmeye devam ediyor. 18 Ekim Salı akşamı 22’nci bölümüyle izleyici karşısına çıkan ‘Üç Kız Kardeş’in yeni bölümde; gerçekleri öğrenen Türkan’ın yüzleşmek yerine susmayı tercih etmesi ve mutsuzluğu gündem oldu.

TÜRKAN’IN SESSİZ ÇIĞLIĞI

‘Üç Kız Kardeş’in son bölümünde; Mine ve Somer’i konuşurken duyan Türkan, ilk olarak her şeyi yakıp yıkmayı düşünürken kendini tuttu ve kahvaltı masasına geri döndü. Midesi bulandığı için kötü hissettiğini söyleyen Türkan, kimseye bir şey hissettirmemeye çalıştı. Derya, İzmir’e gideceği için onunla vedalaştıktan sonra da Somer ile arabaya bindi. Evin kapısında tek başına yürüyüşe gitmek istediğini söyleyen Türkan, her şeyi uzun uzun düşündü. Bu sırada her yerde eşini arayan Somer, Türkan’ın halasına gidip onun gittiği yeri tahmin etti.

Olanları düşünürken Özer’in büyük aşkı Sevilay ile iskelede tanışan Türkan, Somer yanına gelince şaşırdı. İhanete uğradığını düşündüğü için eşine kızgın olan Türkan, bebeği aldırıp aldırmamak konusunda kararsız kaldığını belirtti. Karısını eve götüren Somer de onun annesi Rüçhan ve Mine yüzünden korktuğunu zannetti. Karısına şefkat gösteren Somer Korman, o uyuyunca yaşadığı çaresizlikle bütün gece ağladı. Ertesi gün bavulunu toplayan Türkan, tam gidecekken kapıya Sadık geldi.

SADIK’IN DEDELİK SEVİNCİ

Derya’yı İzmir’e bıraktıktan sonra kızları için beslediği mayaları çoğaltan Sadık, torunu için de yeni bir kavanoz yaptı. Tam bavuluyla çıkacakken babası gelince şaşıran Türkan, Sadık Bey’in hediyesiyle duygulandı. Sonrasında odasına çıkan Türkan peşinden gelen Somer’e; henüz bir konuda karar veremediğini belirtti. Babasının evine dönmekten vazgeçen Türkan, şifonyerindeki çerçeveleri fırlattıktan sonra Mine içeri girdi. Her şeyi toparlayıp Mine’ye sıkıntısını belli etmeyen Türkan, camlar yüzünden elini yaraladı.

RÜÇHAN’DAN GELİNİNE İLGİ

Dede olacak olmanın sevincini yaşayan Sadık ise çarşı esnafına baklava dağıtırken, bir tepsi de Korman Ailesi’ne yolladı. Çok sevdiği cevizli baklavadan yiyen Türkan, Rüçhan Hanım ona şefkat gösterse de odaya gelmesinden rahatsız oldu. Torununa oda hazırlatan Rüçhan Korman, Ayla’nın kan sulandırıcı ilacı başı ağrıyan gelinine götürmesini engelledi. Sadece su içen Türkan, kendisine terfi verdiği için Rüçhan Korman’a teşekkür etmeye gelen Mustafa ile de lafladı.

“MİNE’NİN YALANLARI BAŞKA İNSANLARIN GERÇEĞİNE DÖNÜŞÜYOR”

Akşam eve dönen Somer, Türkan’a aralarında ne olduğunu sorup üzüntüsünü paylaştı. Buna inanmayan Türkan’ın “Kiraz’ın babasına ulaşabildin mi?” sorusuna yanıt veren Somer, “Adam nefret ediyor Mine’den, mahvetmiş adamın hayatını. Evliymiş, mutlu bir yuvası varmış. Bir bebekleri olacakmış hatta, Kiraz sütten kesildiğinde onu da yanına alacakmış” dedi. Türkan ise eşine; “Ne tuhaf, Mine’nin yalanları başka insanların gerçeğine dönüşüyor” yanıtını verdi. Tüm bu konuşmaları duyan Mine bir hayli öfkelendi.

MİNE, TÜRKAN’A TUZAK KURDU

Ertesi sabah Ayla’dan nane limon isteyen Türkan duşa girdi. Hemen nane limon kaynatan Ayla, Özer Bey kendisine ceketini sorunca onun yanına gitti. Bunu fırsat bilen Mine ise Rüçhan Hanım’ın; Türkan’ın içmesine izin vermediği ilacı, nane limona karıştırdı. Türkan da habersizce bu çayı içti. 

TÜRKAN KİMİ SEÇECEK?

Kızının bir sıkıntısı olduğunu hisseden Nesrin ise onunla görüşmeye gitti. Türkan’ın mutsuzluğunu dinleyen Nesrin, ona Mine’yi, bebeği ve tüm olanları bildiğini ifade etti. Sonrasında da “Bu bebeği biz büyütürüz. Kalma bu ahlaksızların yanında. Hadi kalk alalım eşyalarını dönelim evimize” diyerek kızına destek oldu. Ayla’dan valizini alıp kapıya giden Türkan, Somer’in gelişiyle şoke oldu. Kapıda bavuluyla kalan Türkan ise annesi ve Somer arasında kaldı.

YORUM YAĞDI

Gerçekleri öğrenen Türkan’ın yüzleşmek yerine susmayı tercih etmesi dikkat çekerken; Somer’in kendisine olan tavırlarını hazmedemeyen Mine’nin bebeğin düşmesi için yaptığı hamleye sosyal medyadan yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…

Ah Somer hak ettin bunları”,

“Çiçek gibi kızı soldurdun Somer”,

“Atma içine Türkan artık”,

“Somer, Türkan’ın gerçekleri öğrenmiş olma ihtimalini düşünmüyorsun hiç”,

“Türkan’ın en zor ikilemi”,

“Türkan gerçeği böyle öğrenmemeliydi”,

“Mine yine şaşırtmadın”,

“Türkan’ın bütün hayalleri yıkıldı”,

“Türkan’ın her şeyi Somer’e anlatması gerek”,

“Türkan inşallah annesiyle gider”,

“Somer’e keşke anlatsaydın böyle daha çok üzüldün Türkan”,

“Mine’nin de hamileyken başına kötü şeyler gelmişti ama bir şey olmadı Türkan’a da olmaz”,

“Biri artık Mine’ye dur desin”,

“Mine evden gitmediği sürece Türkan’ın başına her şey gelebilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir