Kadın

Un kullanarak musluktaki kireci yok edecek yöntem! Deneyen herkes etkisini görüyor…

Hemen hemen her evde musluklarda kireç tıkanıklığı problemi sıklıkla yaşanıyor. Bu da içtiğimiz veya gün içinde kullandığımız suyu oldukça kötü etkiliyor. Suyun kireçli akması günler sonrasında musluğun da kireçlenmesine yol açabilir. Bu sorunu evde doğal yöntemlerle çözmek artık çok kolay bir hale gelmiştir. Muslukların kireçlenmesini engellemek için evde hazırlayabileceğiniz doğal ve kolay yolları da deneyebilirsiniz.

Giriş Tarihi: 26.07.2022 11:25

Evlerimizde her gün kullandığımız musluklar, hem olası tıkanıklar hem de hijyen için çok önemlidir. Bize her gün temiz suyu sağlayan musluklar zaman zaman kötü koku ve kireçlenme gibi sorunlar oluşturur. Bu gibi sorunlarda aklınıza ilk olarak kimyasal çözümler gelebilir. Peki kimyasal sevmiyor ve kullanmak istemiyorsanız… Evde kullanacağınız doğal yöntemlerle bu sorununuzu giderebilirsiniz. İşte o yöntemler:

LİMON

Limonun içindeki asidik özellik ile musluktaki kireç gibi tortuları temizlemek artık çok kolay bir hale gelmiştir. Evinizde bulunan limonu yarıya bölerek musluğunuzu çok sert olmayan hareketlerle temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra limon suyundan faydalanmak da mümkün. Birkaç damla limon suyunu suyla karıştırarak da kireçler üzerine kullanabilirsiniz. Bu sayede musluklarınız kireçli görüntüden kurtulacaktır.

CİF

Musluklarda oluşan kireç lekelerini cif yardımıyla da çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir beze az miktarda cif döküp musluğu ovalamak ve bol suyla yıkamak. Cifin durulaması biraz zor olduğundan çok dökmemeye özen göstererek bu işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede daha parlak bir musluğunuz olacaktır.

SİRKE VE KARBONAT

Temizlikte en çok kullandığımız sirke artık musluklarda ki kireç sorununu da kolayca gidermektedir. Sirkenin asidik yapısının olması muslukta oluşabilecek kireçlenmeyi anında götürecektir. Sirkeye ekleyeceğiniz az miktarda ki karbonat tepkime oluşturarak, musluğunuzu kireçten kurtaracak ve daha temiz bir musluğa sahip olacaksınız.

DİŞ MACUNU

Diş macununun dişler üzerindeki etkisini hepimiz biliyoruz. Peki bunu musluk kireçlerinde kullanmayı denediniz mi? Musluğunuza eşit miktarda diş macunu sürerek bir bez yardımıyla hafifçe ovalayarak birkaç dakika bekleyip ardından bol suyla durulamanız yeterli olacaktır. Bu sayede kireçler biraz daha yumuşayacak ve musluğunuz eskisinden daha temiz gözükecektir.

UN

Her evde olan ve genellikle hamur işlerinde kullanılan unu bu sefer temizlik için kullanıyoruz. Daha önce duymadığınız bu temizlik kullanımını çok basit bir şekilde halledebilirsiniz. Öncelikle musluğunuzun tamamen kuru olduğundan emin olmanız gerekiyor. Kuru musluğa az miktarda serpiştirdiğiniz unu bir bez yardımıyla bütün yüzeye etki etmesini sağlayın. Kısa bir süre bekleyerek kireçlerin nasıl yol olduğunu göreceksiniz.

Musluk temizliğinde kullanabileceğiniz bu doğal ve hızlı yöntemler, musluğunuzu temizlemek için mükemmel bir çözüm olacaklardır. Kolayca kullanabileceğiniz bu yöntemler zamanla oluşan bu kireçlerin oluşmasını engelleyecektir. Bu yöntemleri 10 dakika kullanmanız artık eskisinden bile yeni ve pırıl pırıl musluklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x