Yakışıklı filmi oyuncularının isimleri! Yakışıklı konusu nedir, ne zaman ve nerede çekildi? Yakışıklı kaç yılında çekilmiştir?

yakisikli-filmi-oyuncularinin-isimleri!-yakisikli-konusu-nedir,-ne-zaman-ve-nerede-cekildi?-yakisikli-kac-yilinda-cekilmistir?

Yakışıklı, başrollerini Kemal Sunal ve Ayşegül Uygurer’in paylaştığı 1987 yapımı Türk filmidir. Filmde seksenli yıllarda oldukça meşhur olan telsizle arkadaş bulma yöntemi sonucu önce arkadaş olan ve sonunda evlenen Selim ve Aliye’nin hikâyesi anlatılmaktadır.

Yakışıklı konusu nedir?

Kamyonetle gazete dağıtıcılığı yaparak hayatını kazanan Selim, bir arkadaşına özenerek aldığı telsizle görüşmeler yapmaya başlar. Telsizde kullandığı kod adı Yakışıklıdır ve kısa süre sonra bu sayede tanıştığı kız olan Aliye ile çıkmaya, ardından da evlenmeye karar verirler. Hayat şartları nedeniyle iki tarafın ailesi de evlenmelerine karşı çıkar. Maddi imkânsızlıklar ve önlerinde bin bir zorlukla mücadele etmeye başlayan Selim ve Aliye yeni evlenmelerine rağmen ev bulamamışlar ve sokakta kalmışlardır. Sonunda isyan eden Selim, eşi Aliye’yi de yanına alarak yeni yapılan bir sitede boş bir daireye girer ve bu evden çıkmayacağını söyler, ancak sonunda polis tarafından evden çıkarılmışlardır.

Oyuncular

Kemal Sunal – Selim

Ayşegül Uygurer – Aliye

Ülkü Ülker – Mualla

Tuncer Sevi – Mualla’nın kocası

Muharrem Gürses – Selim’in dedesi

Güzin Özipek – Selim’in annesi

Renan Fosforoğlu – Aliye’nin babası

Hüseyin Kutman – Ragıp bey

Hakkı Kıvanç – İnşaat sorumlusu

Tayfun Çorağan

Mümtaz Alpaslan

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir