Yargı Şahver Hoca kimdir? Yargı dizisindeki Şahver'i Ayşenil Şamlıoğlu canlandırıyor! Ayşenil Şamlıoğlu kaç yaşında?

Yargı dizisi oyuncuları ve karakterleri merakla araştırılıyor. Yargı dizisinde Şahver’e Ayşenil Şamlıoğlu hayat veriyor. Peki ama Ayşenil Şamlıoğlu kimdir, evli mi, kaç yaşında? Yargı Şahver kimdir? Kendini “adalet”e adamış bir hukuk duayenidir. Gençliğinde hâkimlik yaparken karşılaştığı vakada verdiği bir karar onun hayatını ters yüz etmiş ve sonucunda sevdiği mesleğinden ayrılarak üniversitede hocalık yapmaya başlamıştır. Pek…

yargi-sahver-hoca-kimdir?-yargi-dizisindeki-sahver'i-aysenil-samlioglu-canlandiriyor!-aysenil-samlioglu-kac-yasinda?

Yargı dizisi oyuncuları ve karakterleri merakla araştırılıyor. Yargı dizisinde Şahver’e Ayşenil Şamlıoğlu hayat veriyor. Peki ama Ayşenil Şamlıoğlu kimdir, evli mi, kaç yaşında?

Yargı Şahver kimdir?

Kendini “adalet”e adamış bir hukuk duayenidir. Gençliğinde hâkimlik yaparken karşılaştığı vakada verdiği bir karar onun hayatını ters yüz etmiş ve sonucunda sevdiği mesleğinden ayrılarak üniversitede hocalık yapmaya başlamıştır. Pek çok hukukçu onun tedrisatından geçmiştir. “Adalet ve hukuk” konulu her biri hukukçuların başucunda duracak kitaplar yazmıştır. 

Ayşenil Şamlıoğlu kimdir?

Ayşenil Şamlıoğlu, 20 Mart 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Fakültesi’ne girmiş ancak öğrenimini yarıda bırakarak Almanya Frankfurt’ta dil eğitimi almıştır.

Almanya’da tiyatro ile ilgilenmiş ve burada tiyatro topluluklarında yer almıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönüş yapan Ayşenil Şamlıoğlu ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde eğitim gördüğü dönem yine eğitimini yarıda bıraktı. Ardından Anadolu Ajansı’nda 1 sene çalışmış ve özel bir reklam ajansı’nda çizim ile ilgilenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Şamlıoğlu, 1982 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak göreve başladı. 1988 – 1989 seneleri arasında Hacettepe Üniversitesi’nde tiyatro dersleri vermiştir.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir