yinal-bey-kimdir?-alparslan-buyuk-selcuklu-ibrahim-yinal-bey-nasil-oldu,-tarihte-var-mi?-uygar-ozcelik-kac-yasinda,-instagram-adresi-ne?

Yinal Bey kimdir? Alparslan Büyük Selçuklu İbrahim Yinal Bey nasıl öldü, tarihte var mı? Uygar Özçelik kaç yaşında, instagram adresi ne?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisindeki Yınal karakteri araştırılıyor. Yeni sezonda izleyicinin karşısına çıkan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri arasında fark edilen İbrahim Yınal’ın tarihte var olup olmadığı araştırılıyor. İşte Alparslan Büyük Selçuklu İnal (Yinal) Bey hakkında bilgiler…

Alparslan Büyük Selçuklu Yınal Bey kimdir?

İbrahim Yınal; Tuğrul Bey ve Çağrı Bey’in anne tarafından kardeşi, baba tarafından kuzenidir. Sultan Alparslan’ın, Kavurd Bey’in ve Süleyman’ın amcasıdır. Dizide İnal, Yinal ya da Yınal olarak bilinen karakteri Uygar Özçelik canlandırıyor. 

İbrahim Yınal tarihte var mı?

İbrahim Yınal Selçuklu ailesinden Türk beyi. Babası Yusuf Yınal, Selçuk Bey’in dört oğlundan biriydi. Selçuk Bey’in büyük oğlu Mikail Bey ölünce, Orta Asya’da yaygın olan leviratus geleneği uyarınca dul karısı, kardeşi Yusuf’la evlendirildi ve bu evlilikten İbrahim Yınal dünyaya geldi.

Uygar Özçelik kimdir?

Uygar Özçelik’in 38 yaşında olduğu biliniyor. 1983 yılınad Ankara’da doğan Uygar Özçelik, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir