Kadın

Yüzünüzü anında inceltecek yöntem! Makyaj artistleri en gizli sırlarını paylaştı…

Sadece birkaç kilo almış olsanız bile, fazla kilolar yüzünüzün yuvarlak görünmesine neden olabilir. Ya da yapınız gereği sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteren doğal yuvarlak bir yüz şekliniz olabilir.. Bu konuda strese girmek yerine, yüzünüze daha ince bir görünüm kazandıran bu yöntemleri deneyerek anında ince bir yüz görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 15.09.2022 15:02

Yüzünüzü anında incecik gösterecek yöntemlerin detayları ise bu yazıda sizleri bekliyor…

UZUN KÜPELER TAKIN

Yüzünüzü ince göstermenin en hızlı ve sorunsuz yolu küpe seçiminden geçiyor. Göz alıcı küpeler kullanarak dikkati yüzünüzün şeklinden aksesuarlarınıza çekmeniz mümkün. Özellikle uzun ve sarkık küpeler yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Artistler her türlü küpeyi tercih edebileceğinizi, sadece yuvarlak halka olanlardan kaçınmanızı öneriyor.

OMBRE SAÇ KULLANIN

Daha koyu saç dipleri ile daha açık saç uçları, saçlarınızı hiç olmadığı kadar bakımlı ve güzel gösterir. Buna ek olarak uzmanlar, ombre ile yüzünüzü de daha ince gösterebileceğinizi söylüyor. Diplerdeki koyu renk, yarattığı illüzyon sayesinde ideal yüz hatlarınıza kavuşmanıza yardımcı oluyor. Ombre yöntemi daha koyu renkli saçlarda işe yaramaktadır. Bu nedenle, saçlarınız açık renkse daha koyuya boyamayı düşünebilirsiniz.

SAÇLARINIZI YÜKSEKTE TOPLAYIN

Saçlarınızı toplama şekliniz de yüz şeklinizi belirlemede büyük önem taşıyor. Eğer saçınızı at kuyruğu yaptıktan sonra üst kısmını bir miktar yüksek tutabilirseniz anında ince bir yüz illüzyonu yaratmanız mümkün. Bunun için tepenizdeki saçları bir tarak yardımı ile kabartın ve ardından saçlarınızı toplayın.

SAÇLARINIZIN YÜZÜNÜ ÇEVRELEYEN KISMINI RENKLENDİRİN

Yüzünüzü çevreleyen saçlar yüz yapınızı da vurgulamada önemlidir. Açık tonlar yüzünüzün daha geniş gözükmesini sağlarken koyu tonlar tam tersi bir etki yaratır. Yüzünüze en yakın saçlarınızı saçlarınızın genelinden bir veya iki ton koyuya boyatmak ince bir görüntü elde edebilirsiniz.

KONTÜR UYGULAYIN

Cildinizden bir ton daha koyu olan mat bir pudra, yüzünüzü ince göstermekte en ideal yöntem olabilir. Neredeyse fark edilmeyecek şekilde çene kemiği, burnun kenarlarını ve şakaları gölgelendirin. Anında oluşan farkı siz de görebileceksiniz.

SAÇINIZI AT KUYRUĞU YAPIN

Saçlarınızı geriye doğru toplamak oval bir görüntüyü yok etmede etkili bir yöntem olarak kullanılabilir. Ancak saçınızı başınızın üzerinde toplamak yerine elmacık kemiklerinizin hizasında geriye doğru bir at kuyruğu yapmak yüzünüzü çok daha ince gösterecektir.

SAÇ KESİMİNİZE DİKKAT EDİN

Yüzünüz çerçeveleyen ve çene kısmında biten katlar yüzünüzü daha oval gösterecektir. Bunun yerine saçlarınıza daha uzun veya daha kısa katlar vermek ise ilgiyi çene kısmından yüzün diğer taraflara çekeceği için daha uzun bir yüz algısı oluşacaktır.

KEDİ GÖZÜ MAKYAJI DENEYİN

Kedi gözü makyaj, göz şeklinizi ve kirpik çizginizi daha yukarı olarak uzatmaya yardımcı olur. Bu sayede dikkati yüzünüzün ortasından kenarlara çekerek daha ince bir görüntü elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken koyu renk bir göz kalemi ile gözlerinizi vurgulamak. Kirpik çizginizde kalemi hafifçe dağıtın ve hafif bir göz farı uygulayın. Ardından, gözünüzün doğal kıvrımını izleyerek kırışıklığın üzerine daha koyu bir göz farı sürün.

ALLIĞI BÖYLE UYGULAYIN

Uzmanlar, yüzünüzü uzun göstermek için yanaklarınıza üç çeşit allık sürmenizi öneriyor. Elmacık kemiklerinin üst kısımlarına aydınlatıcı, elmacık kemiklerine parlak krem allık ve elmacık kemiklerinin altına bronzlaştırıcı veya daha koyu bir pudra kullanırsanız yüzünüzün ne kadar daraldığını göreceksiniz. Çünkü bu teknik, daha kalkık, köşeli elmacık kemikleri yanılsaması vermektedir.

KAŞLARINIZI ŞEKİLLENDİRİN

Kaşlarınıza daha köşeli bir şekil vermek de yüzünüzün daha ince görünmesinde önemli bir rol oynar. Bunun için bir kaş kalemi kullanabilir ve açılı kaşlar yaratabilirsiniz. Köşeli kaşlar yüzün üst kısmına kontür ve ilgi noktası ekleyecektir. Ancak kaşlarınızın doğal kalınlığını korumaya özen gösterin. Çünkü ince ve oval kaşlar, yüzünüzün de yuvarlak görülmesine neden olur.

0 0 oylar
Article Rating

İlgili Makaleler

0 0 oylar
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x